Property Market Intel
Search
Property Address

Apartment 63, Rishworth Palace, Rishworth Mill Lane, Rishworth, Sowerby Bridge HX6 4RZ

Type
Flat
No. bedrooms
-
Last sold price
£205,000
Property transaction history
£205,000
2026-02-16
£130,000
2024-10-09
£86,000
2002-12-20
£55,500
1999-08-27
£42,750
1998-04-03
£49,950
1996-01-26
New build
Property Image
Recent Sales in HX6 4RZ
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
Apartment 61, Rishworth Palace, Rishworth Mill Lane, Rishworth, Sowerby Bridge HX6 4RZFlat3£240,0002026-02-16
Apartment 63, Rishworth Palace, Rishworth Mill Lane, Rishworth, Sowerby Bridge HX6 4RZFlat-£205,0002026-02-16
Apartment 66, Rishworth Palace, Rishworth Mill Lane, Rishworth, Sowerby Bridge HX6 4RZFlat-£190,0002025-08-08
Apartment 63, Rishworth Palace, Rishworth Mill Lane, Rishworth, Sowerby Bridge, West Yorkshire HX6 4RZFlat-£130,0002024-10-09
Apartment 82, Rishworth Palace, Rishworth Mill Lane, Rishworth, Sowerby Bridge, West Yorkshire HX6 4RZFlat-£260,0002023-11-20
Recent Sales in HX6 4
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
3, Bridge End, Rishworth Mill Lane, Rishworth, Sowerby Bridge HX6 4QETerracedd-£187,0002026-03-16
6, Cotton Tops Drive, Ripponden, Sowerby Bridge HX6 4FJDetached-£322,5002026-03-13
12, Small Lees Road, Ripponden, Sowerby Bridge HX6 4DZDetached4£460,0002026-03-02
236, Oldham Road, Ripponden, Sowerby Bridge HX6 4EUTerracedd2£160,0002026-03-02
20, Rylands Park, Ripponden, Sowerby Bridge HX6 4JHDetached-£537,5002026-02-27
Apartment 22, Rishworth Palace, Rishworth Mill Lane, Rishworth, Sowerby Bridge HX6 4RYFlat1£128,0002026-02-27
Hunter Hollow, Rishworth Lodge, Pike End Road, Rishworth, Sowerby Bridge HX6 4RHDetached1£565,0002026-02-27
26, School Close, Ripponden, Sowerby Bridge HX6 4HPDetached3£159,1452026-02-16
17, Derwent Court, Ripponden, Sowerby Bridge HX6 4JEFlat2£135,0002026-02-12
48, Rochdale Road, Ripponden, Sowerby Bridge HX6 4JUTerracedd3£440,0002026-02-06
1, Springfield Cottage, Cliff Lane, Ripponden, Sowerby Bridge HX6 4HGSemi_Detached3£575,0002026-02-06
12, Stepping Stones, Sowerby Bridge HX6 4FBDetached-£250,0002026-01-29
4, Whiteley Terrace, Bar Lane, Ripponden, Sowerby Bridge HX6 4EZTerracedd3£275,0002026-01-29