Property Market Intel
Search
Property Address

98, Leafields, Dunstable LU5 5LX

Type
Terracedd
No. bedrooms
-
Last sold price
£377,000
Property transaction history
£377,000
2026-02-20
£160,000
2003-07-04
£87,000
1998-11-30
Property Image
Recent Sales in LU5 5LX
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
98, Leafields, Dunstable LU5 5LXTerracedd-£377,0002026-02-20
14, Leafields, Dunstable LU5 5LXSemi_Detached4£405,0002025-11-28
10, Leafields, Dunstable LU5 5LXSemi_Detached4£382,0002025-06-30
78, Leafields, Dunstable LU5 5LXSemi_Detached3£359,0002024-11-14
100, Leafields, Houghton Regis, Dunstable, Central Bedfordshire LU5 5LXSemi-Detached3£330,0002024-03-01
Recent Sales in LU5 5
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
42, Hammersmith Gardens, Dunstable LU5 5RGSemi_Detached-£300,0002026-03-20
14, Westminster Gardens, Dunstable LU5 5RTTerracedd3£315,0002026-03-02
107, Cemetery Road, Dunstable LU5 5DFFlat1£183,0002026-02-27
57, Milton Way, Dunstable LU5 5UESemi_Detached3£340,0002026-02-27
21, Grove Road, Houghton Regis LU5 5PDTerracedd3£298,0002026-02-16
7, Douglas Crescent, Houghton Regis LU5 5ASTerracedd3£363,0002026-02-12
7 Spring Lodge, Sundon Road, Dunstable LU5 5NPSemi_Detached3£385,0002026-02-04
17, Dalling Drive, Dunstable LU5 5EFSemi_Detached-£350,0002026-02-02
5, Mandrell Close, Dunstable LU5 5GLFlat1£170,0002026-01-21
32, Grangeway, Houghton Regis LU5 5PRTerracedd2£235,0002026-01-16
26, Milton Way, Dunstable LU5 5UFSemi_Detached2£215,0002025-12-16
13, Elm Park Close, Dunstable LU5 5PNTerracedd3£287,5002025-12-12
15, Barleyfield Way, Dunstable LU5 5ERDetached2£307,0002025-12-05
Oakdale, Cumberland Street, Dunstable LU5 5BWTerracedd2£265,0002025-11-28