Property Market Intel
Search
Property Address

14, Bishop Way, Buntingford SG9 9SL

Type
Detached
No. bedrooms
-
Last sold price
£800,000
Property transaction history
£800,000
2026-02-19
£699,995
2019-05-22
New build
Property Image
Recent Sales in SG9 9SL
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
14, Bishop Way, Buntingford SG9 9SLDetached-£800,0002026-02-19
4, Bishop Way, Buntingford, Hertfordshire SG9 9SLDetached4£720,0002023-10-20
16, Bishop Way, Buntingford, Hertfordshire SG9 9SLDetached-£899,9952019-07-25
14, Bishop Way, Buntingford, Hertfordshire SG9 9SLDetached-£699,9952019-05-22
3, Bishop Way, Buntingford, Hertfordshire SG9 9SLDetached4£595,0002019-04-26
Recent Sales in SG9 9
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
234, Linden Court, Monks Walk, Buntingford SG9 9EPFlat-£200,0002026-03-20
12, Rib Way, Buntingford SG9 9NRDetached-£795,0002026-03-16
66, Downhall Ley, Buntingford SG9 9JTTerracedd3£407,5002026-02-27
9, Stearn Way, Buntingford SG9 9GHDetached-£565,5002026-02-27
236, Linden Court, Monks Walk, Buntingford SG9 9EPFlat2£220,0002026-02-26
90, High Street, Buntingford SG9 9AJTerracedd2£390,0002026-02-25
16, Keen Avenue, Buntingford SG9 9GSSemi_Detached-£490,0002026-02-19
84, Downhall Ley, Buntingford SG9 9JTTerracedd2£300,0002026-02-13
9, Peasmead, Buntingford SG9 9SFTerracedd-£390,0002026-02-06
Finch Lodge, The Folly, Buntingford SG9 9EBDetached4£660,0002026-02-03
2, Bell Barns, Baldock Road, Buntingford SG9 9FEFlat-£210,0002026-01-30
5, Pilgrims Row, Westmill SG9 9LQTerracedd2£360,0002026-01-16
148, Monks Walk, Buntingford SG9 9DXTerracedd3£445,0002026-01-16
54, Monks Walk, Buntingford SG9 9DRSemi_Detached3£478,0002026-01-16