Property Market Intel
Search
Property Address

Gwynllys, Hawarden Road, Wrexham LL12 9BY

Type
Detached
No. bedrooms
2
Last sold price
£305,000
Property transaction history
£305,000
2026-02-19
£285,000
2023-09-15
£187,750
2022-10-28
Property Image
Recent Sales in LL12 9BY
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
Gwynllys, Hawarden Road, Wrexham LL12 9BYDetached2£305,0002026-02-19
66, Hawarden Road, Caergwrle LL12 9BYTerracedd3£149,9502025-03-31
64, Hawarden Road, Wrexham LL12 9BYTerracedd3£168,0002025-02-06
64, Hawarden Road, Caergwrle, Wrexham, Flintshire LL12 9BYTerracedd3£168,0002025-02-06
School Cottage, Hawarden Road, Caergwrle, Wrexham, Flintshire LL12 9BYSemi_Detached3£255,0002025-01-10
Recent Sales in LL12 9
AddressProperty typeNo. bedsPriceSold date
Roma, Pughs Yard, Hawarden Road, Wrexham LL12 9BBTerracedd-£148,0002026-02-27
5, Stone Cottages, Hawarden Road, Wrexham LL12 9DDTerracedd-£136,0002026-02-23
Wrayholme, Alyn Crescent, Caergwrle LL12 9AQSemi_Detached3£178,5002026-02-13
Maes Alyn, Pigeon House Lane, Hope LL12 9REDetached3£435,0002026-01-23
Sydallt Cottage, Access Road Leading To Sydallt Farm, Cefn Y Bedd, Wrexham LL12 9SSDetached5£410,0002026-01-06
Newlands, Pughs Yard, Hawarden Road, Wrexham LL12 9BBDetached2£162,0002025-12-19
Primrose Cottage, Stryt Isa, Hope LL12 9PUDetached4£600,0002025-12-19
Kirklands, Sarn Lane, Wrexham LL12 9NUSemi_Detached3£300,0002025-12-19
Lyzzick Cottage, Wrexham Road, Wrexham LL12 9RFDetached3£320,0002025-12-11
75, Rhyddyn Hill, Caergwrle LL12 9EFDetached2£295,0002025-12-04
25, Tudor Court, Wrexham LL12 9PJTerracedd2£165,0002025-12-03
30, Llys Clark, Wrexham LL12 9AZDetached-£320,0002025-11-21
Pentwyn, Pughs Yard, Hawarden Road, Wrexham LL12 9BBSemi_Detached3£155,0002025-11-17
6, Kingsway, Wrexham LL12 9PFSemi_Detached3£260,0002025-11-14